Головна Життя Медики-супергерої та політики-боягузи: зібрали найяскравіше з вуличного мистецтва часів коронавірусу

Медики-супергерої та політики-боягузи: зібрали найяскравіше з вуличного мистецтва часів коронавірусу

0

Вуличне мистецтво виражає страхи, злість, радості, думки та почуття суспільства під час пандемії. 

Під час пандемії коронавірусу культурне та мистецьке життя пригальмувало через численні обмеження. Але не стріт-арт. Вулиця швидко відреагувала на зміни у житті людей. В усьому світі почали з’являтися “коронавірусні” графіті та мурали.

Вони присвячені багатьом аспектам пандемії: роботі лікарів, новим правилам життя та поведінки, дефіциту товарів. Є серед них також іронічні та політичні – куди без цього. ТСН.ua зібрав найяскравіше та найцікавіше з “ковід-арту”.

Лікарі-герої

Чи не найбільше вуличних робіт присвячено героїзму лікарів та вдячності за їхню роботу.

Associated Press Лондон, Британія. На костюмі супермена напис NHS – Національна служба охорони здоров’я країни
Associated Press Варшава, Польща. Мурал, присвячений медикам, з написом “Не всі герої носять плащі”
Associated Press США, Даллас. Графіті біля лікарні з медсестрою, відсилання до відомого плакату “We Can Do It!”

Вуличний художник Бенксі також не обійшов цю тему. Він подарував англійській лікарні картину, на якій зобразив хлопчика, котрий грається із фігуркою лікарки в образі супергероїні.

“Нова нормальність”

За час пандемії коронавірусу багато явищ стали звичними для людей – носіння масок, дотримання соціальної дистанції, робота з дому. Вуличні художники “надягають” маски на відомі образи, а на стінах з’являється моторошний та впізнаваний збудник хвороби – SARS-CoV-2.

Associated Press США, Остін. Напис: “Там безпечно?”
Associated Press Джакарта, Індонезія
Associated Press Лондон, Британія

Домініканський вуличний художник намалював іронічне графіті про масове скуповування туалетного паперу під час пандемії. Голлум з “Володаря перснів” тримає рулон і виголошує свою відому фразу “моє золотце”.

Мий руки та залишайся вдома

Нагадування про правила поведінки лунають не лише від чиновників галузі охорони здоров’я. Хто б міг ще нещодавно подумати, що миття рук стане популярною темою стріт-арту.

Associated Press США, Лос Анджелес. Напис: “Скасуй плани, а не людство” 
Associated Press Сенегал
Associated Press США, Чикаго

Стріт-арт проти політики 

Пандемія коронавірусу оголила або підсилилила недоліки як конкретних політичних лідерів, так і устрою загалом. Дісталося Трампу, заяви якого про коронавірус одна скандальніша за іншу. Варто лише згадати його небезпечне припущення про користь ін’єкцій дезінфікувальних засобів. Чи, приміром, президента Бразилії Болсонару, який виступав проти дотримання обмежень. Що вже казати про китайського лідера Сі Цзіньпіна, країну якого не безпідставно звинувачують у приховуванні та применшенні спалаху нового коронавірусу, коли він тільки починався.

Австрійський художник намалював президент КНР у захисному костюмі. Він каже “Нема на що дивитися. Продовжуємо”.

Ось Трамп тримає в руках засіб для дезінфекції. У підписах “Вбиває 99,9% американців” та “Ліки вже тут, гарантуємо повернення грошей (якщо виживете).

Associated Press Ріо-де-Женейро, Бразилія. Президент Болсонару налягає маску з написом “боягуз”

Вуличне мистецтво виражає страхи, злість, радості, думки та почуття суспільства під час пандемії, і допомагає пережити їх. При цьому у часи фізичного віддалення одне від одного дає почуття єднання: бо всім ми однаково цінуємо роботу людей, які зараз на передовій боротьби із хворобою, і однаково боїмося невідомого майбутнього.

Автор:
Аліса Латанська