Академік НАН розповів, чому Україна б’є антирекорди щодо COVID-19 та як здобути колективний імунітет

0
636

Збільшення кількості випадків інфікування коронавірусом відбувається, зокрема, через збільшення соціальних контактів. Але для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб захворіли близько 30 мільйонів українців.
Після послаблення карантину показники інфікування коронавірусом нового типу в Україні почали знову бити антирекорди: за добу 18 червня підтвердили діагноз Covid-19 у 829 осіб, 23 людини померли. Це найбільші показники в Україні з початку пандемії, пише Суспільне

Чому росте кількість інфікованих в нашій країні та чи можна сподіватись на появу в українців колективного імунітету від недуги Українському радіо розповів директор Інституту біохімії імені Палладіна, академік НАН України Сергій Комісаренко.
“Ситуація в Україні середньої тяжкості в порівнянні навіть з тими країнами, де спалах інфекції закінчується. Наприклад, у Великобританії, Франції, Іспанії, Португалії була значно більша кількість інфікованих і, на жаль, людей померло. В нас кількість наближається вже до тисячі. Добре відомо, що, як правило, вірус вражає людей, в яких є хронічні захворювання. Певні захворювання, такі як туберкульоз, СНІД, як не дивно, нібито не призводять до значного збільшення летальності. А люди з такими хворобами, як діабет, гіпертонія, інші хронічні захворювання серця є мішенню для цього вірусу”, – зазначив експерт.
На думку Комісаренка, збільшення кількості підтверджених випадків інфікувань може відбуватися, зокрема, через збільшення соціальних контактів.
“Як правило, більша кількість інфікованих в тих місцях, які відвідує більша кількість людей, де є більша щільність населення, є більше можливостей для людського спілкування з недотриманням вимог карантину. Думаю, це і є головною причиною”, – додав Комісаренко.
Лікар також нагадав, що вірус приводить до патологічних змін в організмі людини.
“Виявилось, що цей вірус вражає практично всі органи. Навіть було знайдено ураження шкіри, що нібито зовсім не характерно. Є дуже характерні для цього вірусу ураження у вигляді замороження, що не відбулося, коли, наприклад, пальці набрякають і червоніють. Це зовсім не характерно попереднім коронавірусам. Він вражає нирки, кишковий тракт, печінку. Але особливо цікаво, що характерно більше для молодих людей у віці понад 20-30 років, це діагностування інфаркту міокарда. Вірус бив по коронарних судинах як в серці, так і в мозку, що нібито імітувало картину інсульту”, – розповів він.

За його словами, в українців нажаль немає колективного імунітету від Covid-19: “Ми маємо понад 33 тисячі інфікованих і біля 40 мільйонів населення. Для того, щоб був колективний імунітет, треба понад 50 %, краще 60-70 % інфікованих. Тобто 28-30 мільйонів людей мають перехворіти, видужати і мати досить високі титри антитіл. Тоді вірус точно згине”.