Багато хто пішов з професії або хворіє Covid-19: в Україні описали катастрофічну ситуацію з медиками

0
525

Експерти описали катастрофічну ситуацію з коронавірусом і медиками, які працюють з хворими на COVID-19, багато з них звільнилося, а деякі просто хворіють.

Про це повідомляє “Апостроф“.

За даними МОЗ, станом на 1 січня 2020 року, в країні не вистачало 33 707 лікарів і ще 35 тисяч фахівців середнього медичного персоналу: медсестри, лаборанти, фельдшери. Пандемія, також, внесла свої корективи в статистику. З початком весняного локдауна, багато медпрацівників просто не змогли дістатися до своїх місць роботи.

“Особливо це стосується середнього медичного персоналу, який в більшості своїй проживає в передмісті. Коли ця проблема загострилася, досить багато медиків середньої ланки були змушені звільнитися. Крім того, до пандемії у нас в сфері охорони здоров’я близько 23% медичних працівників були передпенсійного та пенсійного віку . Вони потрапили до групи ризику і також вирішували звільнитися, – пояснює Кубанський. – Крім того, велика кількість закладів охорони здоров’я під час локдауну, не могли повноцінно працювати, оскільки працювали тільки лікарні, які беруть пацієнтів з коронавірусом, а планова медична допомога не надавалася. Тому медики не могли довгий час простоювати та пішли в інші сфери діяльності”.

Зараз нестача лікарів значно перевищує цифру 33 707, але це не офіційні дані, достеменно невідомо скільки саме медиків не вистачає станом на листопад, адже підсумкову статистику МОЗ збирає в кінці року.

“Ситуація з кадрами найскладніша. Медики, по-перше, хворіють”, – запевняв “Апостроф” глава Держспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Епідеміолог Катерина Сояк пояснює, що якщо лікар захворіє, то його буде нікому замінити, адже у кожного своя спеціалізація. Наприклад фахівці, які роблять діаліз, це вкрай складно і неможливо освоїти спеціалізацію за тиждень.

“А, по-друге лікарі звільняються, – додає Рубан. – Тільки в Києві за півроку звільнилося 7 тисяч медиків, і ця тенденція не припиняється”.