День Гідності та Свободи: як 8 років тому в Україні розпочинався Євромайдан. Фото і відео

0
624

У неділю, 21 листопада, Україна присвячує пам’яяті Дню Гідності та Свободи. Так, рівно вісім років тому несподівано розгорнувся Євромайдан – національно-патріотична акція протесту, яка стала переломним моментом в історії України

Причиною стало рішення уряду Миколи Азарова поставити на стоп підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, а після примусового, силового розгону протестувальників акція збільшилася і стала цілою Революцією Гідності.

З чого почався Євромайдан: історія

У четвер, 21 листопада 2013 року Кабінет міністрів розсітив дивне для громадськості рішення про поставити на стоп процес підготовки до укладання Угоди з Євросоюзом, яку хотіли підписати 28 листопада на Вільнюському саміті.

Вісім років тому в Україні розпочався Євромайдан

Такі дії уряду не на жарт сколихнули українських громадяян, і в соцмережах почали ширитися заклики вийти на акцію протесту на Майдан Незалежності.

Мітинг 2 лютого 2014 року на Майдані. Фото В. Власенко

А саме, журналіст Мустафа Найєм розмістив допис, який називають офіційним початком Євромайдану: “Зустрічаємось о 22:30 під монументом Незалежності. Одягайтеся тепло, беріть парасольки, чай, каву, гарний настрій та друзів!”

До 12 ночі в центр Києва на акцію прийло близько 1,5 тисячі людей. Долучилися до акції й інші міста України, а 28 листопада відбувся загальний студентський страйк, який вже на налічував більше 10 тисяч людей

29 листопада стало останнім днем мирних протестів. Учасники Євромайдану ухвалили резолюцію з вимогою відставки президента Віктора Януковича та вирішили організувати чергове народне віче на 1 грудня.

У ніч проти 30 листопада на площі зосталося близько тисячі протестувальників, більшість із них були студентами. Близько четвертої години ранку “Беркут” розпочав штурм начебто з метою встановлення новорічної ялинки на Майдані. Через силовий розгін чимало протестувальників буи травмовані.

Кадри ролика зі сценами насильства, які вранці зі швидкістю світла почали ширитися мережею, шокували українців, і мирний протест переріс у справжню революцію.

Головна ялинка країни 2013/2014

1 грудня на вулиці Києва вийшли, за різними даними, від 500 тисяч до 1 мільйона протестувальників. Увечері було зроблено спроби штурму Адміністрації президента, у відповідь вони отримали ще більу порцію грубої сили.

У ході подальших протистоянь померло десятки людей (“Небесна Сотня”), а в лютому 2014 року Янукович утік до Росії – злочинний режим було звалено

Сьогодні кожного року провожяться акції приурочені Революції гідності та тим, хто віддав своє життя за світле майбутнє України.