Хворих все більше: чи загрожує Україні повернення жорсткого карантину

0
563
«В Україні не буде таких жахіть, як у Європі»: астролог зробив прогноз по коронавірусу
«В Україні не буде таких жахіть, як у Європі»: астролог зробив прогноз по коронавірусу

Україна продовжує встановлювати антирекорди по числу нових випадків зараження коронавірусом. Так, 17 вересня був зафіксований новий пік захворюваності: 3584 випадки за добу.

У той же час, коли в березні Україну охопив тотальний карантин: зупинився транспорт, метро, закрилися ТРЦ, непродовольчі магазини, спорожніли вулиці – про тисячі хворих не було й мови. Чи існує ймовірність, що уряд знову введе жорсткий карантин, і економіка країни знову зупиниться, пише “Апостроф“.

До виборів введення жорстких заходів не чекають

Кольорові обмеження

Насправді, жорсткі карантинні заходи продовжують діяти в так званих червоних епідеміологічних зонах України. Коли 1 серпня Кабмін своєю постановою №641 ввів нову модель адаптивного карантину, то всю країну поділили на 4 зони: зелену, жовту, помаранчеву і червону.

У зелених епідеміологічних зонах заборонили проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 5 квадратних метрів площі будівлі або території, де проводиться такий захід. Заповнюваність залів кінотеатрів обмежили на 50%, а пасажирські перевезення в Кабміні дозволили здійснювати тільки в кількості місць для сидіння в транспорті.

У жовтих зонах діють всі ті ж обмеження, що і в зелених, але додається заборона на діяльність хостелів і роботу закладів громадського харчування після 24:00.

У помаранчевих зонах зберігаються зелені і жовті заборони, а ще не можна проводити масові заходи чисельністю понад 220 осіб. Робота фітнес-клубів також заборонена, але якщо спортклуб може забезпечити прийом відвідувачів з розрахунку 1 людина на 10 квадратних метрів площі закладу, то такий зал цілком може працювати. У вузах, технікумах і профтехучилищах не допускаються заняття в групах понад 20 осіб, а планова медична госпіталізація ставиться на паузу. Пасажирські перевезення допускаються в кількості 50% сидячих місць. Те ж саме стосується і закладів громадського харчування, які повинні приймати відвідувачів з розрахунку не більше 50% від кількості посадкових місць.

У червоних зонах діють найжорсткіші правила. У них взагалі заборонені пасажирські перевезення, зокрема, і міжобласні, робота всіх установ освіти зупиняється (привіт дистанційка), і, звичайно ж, жодних кафе, ресторанів, барів, кінотеатрів та інших розважальних закладів.

“Розфарбовує” регіон в той чи інший колір Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки в залежності від завантаженості ліжок у інфекційних відділеннях, рівня охоплення тестуванням, кількості нових випадків захворювання і динаміки інфікування.

Крім того, місцева влада на свій розсуд можуть вводити додаткові обмеження, якщо того вимагає епідеміологічна ситуація.

Карантин не працює

Станом на 14 вересня, в червону зону, де діють найжорсткіші обмеження, увійшло 37 населених пунктів України. При цьому, червона зона неухильно розширюється. Наприклад, в кінці серпня в червоній зоні перебувало 14 населених пунктів, на початку вересня вже 30, а ось зараз 37.

Зростає і помаранчева зона. Наприклад, ще тиждень тому столиця була жовтою, а починаючи з понеділка, 14 вересня, Київ став помаранчевим. І, теоретично, столична влада мали б запровадити всі “принади” помаранчевого карантину в місті … Але ні!

Нагадаємо, що робота, наприклад, хостелів, повинна була зупинитися, ще коли Київ був “жовтим”. Однак цього не сталося досі: хостели продовжують приймати бронь на ліжко-місця.

“Вам потрібно місце в приватному номері або в чотиримісному, шестимісному, восьмимісному? У чотиримісному ніч коштує 275 гривень, в шестимісному 254 гривні, у восьмимісному 219 гривень”, – розповіла менеджер “DREAM Hostel Kyiv”.

50-процентного заповнення громадського транспорту також немає і близько.

“Сьогодні вранці їхав до метро “Академмістечко” маршруткою і водій брав по маршруту всіх, були і стоячі, звичайно. А що робити? Людям же треба на роботу їхати. Та й самі водії кажуть, що їм вигідніше буде просто стояти в парку, ніж ганяти наполовину порожні маршрутки”, – каже  житель Святошинського району столиці Олександр.