Кожен третій українець готовий взяти зброю до рук в разі нападу Росії – опитування і коментар соціолога

0
1019

Якщо Росія атакує публічно, то третина українців готова захищати свою країну зі зброєю в руках. Більше 20% респондентів готові протистояти невійськовим методам: протестам, бойкотам, страйкам, громадянській непокорі.

Заступник директора Київського інституту міжнародної соціології Олексій Грушецький пояснив, як географічні та політичні уподобання впливають на реакцію українців.

Про це повідомляє телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода за участю «Голосу Америки».

Загалом чинити опір (і зі зброєю, і без) можливій агресії Російської Федерації на заході нашої держави зможуть 60,5%. На сході – 37,2%. Майже 15% опитаних відповіли, щоспочатку  бойових дій розглядають варіант переїхати до більш безпечного регіону (14,8%) або за кордон (9,3%). 18,6% відсотків громадян нічого не робили б у разі вторгнення РФ на територію нашої країни. Ще 12,1% поки що не визначилися з відповіддю.

Третина реципієнтів – 33,3% – сказали, що готові зі зброєю в руках захищати Україну у разі прямого вторгнення РФ.

Таке опитування у нас проводять не перший раз. Ми запитали у заступника директора Київського міжнародного інституту соціології Олексія Грушецького, як змінювалися їхні результати:

«Чи є якісь відмінності між різними категоріями населення? Насправді, найбільші відмінності не в регіональному розрізі. Найбільше готові чинити опір ворогу на заході країни, найменше – на сході країни. Але навіть на сході, який, на думку багатьох українців, є або проросійським, або латентно проросійським, 37% готові чинити опір ворогові, у тому числі 26% готові зі зброєю в руках протистояти російській інтервенції», – пояснює соціолог в інтерв’ю.

>Резервісти під час зборів бригади територіальної оборони вчаться відбивати напад диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) супротивника на об'єкт критичної інфраструктури Києва
Резервісти під час зборів бригади територіальної оборони вчаться відбивати напад диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) супротивника на об’єкт критичної інфраструктури Києва

«Між містом та селом відмінності практично немає. Приблизно однакова кількість людей – близько половини і там, і там готові захищати свою землю. У 2015 році також близько половини респондентів готові були чинити опір, але серед них чверть готові були чинити опір зі зброєю в руках. На даний момент таких респондентів 33%, тобто за останні шість років, значно зросла частка тих, хто готовий зі зброєю в руках захищати свою незалежність», – додає він.