Пристайко розповів, від чого залежить припинення війни Росії проти України

0
678

Віцепрем’єр порадив Росії зайнятися своїми внутрішніми проблемами і залишити, нарешті, Україну в спокої

Ні пандемія коронавірусу, ні світова криза не стануть каталізатором для прийняття Росією рішення припинити агресію і забратися з України. Рішення про припинення війни може бути прийнято в силу особистісних мотивів і тільки в Кремлі. Таку думку висловив віцепрем’єр-міністр Вадим Пристайко в інтерв’ю “Сьогодні”.

За його словами, Росія дуже страждає від пандемії коронавірусу і порадив їй більше зосередитися на внутрішніх проблемах і залишити, нарешті, Україну в спокої.

“Тим більше, що і про санкції вони по всьому світу розповідають (які треба зняти через коронавірус. – Ред.). Але ми бачимо, що позиція чітка: санкції не пов’язані з коронавірусом, санкції пов’язані з поведінкою Росії. Думаю, що цей сигнал РФ отримала. Я бачив коментарі свого колишнього колеги Сергія Лаврова перед зустріччю міністрів “нормандського формату”. Нічого нового я для себе не прочитав. За всі роки ця риторика не змінюється, що свідчить про те, що рішення (про припинення війни проти України. – Ред.) знаходиться не в компетенції міністерства закордонних справ, в дипломатії, а в одному конкретному кабінеті в Кремлі. Тому якщо там рішення не буде – його не буде (ні від кого іншого. – Ред.). Якщо ж рішення буде, то дипломатія відпрацює. У рішенні лідерів саміту було записано, що міністри закордонних справ повинні вжити певних заходів. Через місяць після завершення саміту я говорив, що на той час тільки одне рішення було виконано – обмін полоненими. Всі інші, на жаль, не були досягнуті”, – сказав Пристайко, додавши, що у нього не стало більше оптимізму у врегулюванні конфлікту.

Коментуючи думки, що нібито коронавірус і економічна криза можуть допомогти закінчити війну на Донбасі, віцепрем’єр зазначив, що навіть утримувати Крим і Донбас – це не такі великі кошти для Росії, на які вона б не могла піти, навіть за умови спаду цін на нафту.

“Згадайте, Радянський Союз, як і нинішню Росію, ніколи не турбували такі дрібниці, як добробут народу. В принципі, вони можуть деякий час на запасі і ультранаціоналізмі виживати. По-друге, рішення, які були прийняті в Росії щодо анексії і окупації Криму та війні на Донбасі, були дуже емоційні, були політичні помилки, рішення приймалися ad hoc. Тобто вони приймалися емоційно і були конкретно заряджені одним політичним рішенням. Тому я вважаю, що ці кроки можуть так само бути “відкручені” назад. Будучи учасником переговорів по цих горезвісних документах, які по 16 годин обговорювалися (Мінські домовленості від 12 лютого 2015 року. – Ред.), я завжди пам’ятав, що рішення (в Росії. – Ред.) може бути прийнято через особистісні мотиви. Тому шанс на мир залишається”, – резюмував він.