Ще одна туристка постраждала від акули в Єгипті: що відомо про інцидент

0
576

На курорті Марса Алам на дайвера з Німеччини напала акула

На днях на єгипетському курорті акула напала на туристку, коли та займалася дайвінгом. Випадок стався на наймолодшому курорті країни – в Марса Аламі. Жінку вдалося відбити у хижака: інструктор з дайвінгу встиг відтягнути її подалі від небезпеки, пише РБК-Україна

Це вже другий подібний випадок за останній час на курортах Єгипту, коли на туристів нападають акули. Єгипетська влада почала розслідування, чому пірнання на курортах стає небезпечним, і які хижаки запливають в ці зони.

Ще одна туристка постраждала від акули в Єгипті: що відомо про інцидентФото: Підводний світ в Марса Аламі (pixabay.com)

Що сталося в Марса Аламі

Недалеко від Марса Аламу в районі рифу “Дві тисячі каменів” на 42-річну туристку з Німеччини під час занять дайвінгом напала океанічна білопера акула. Жінку відбив її інструктор з дайвінгу, поки інші дайвери з групи піднімалися на човен.

Відео інциденту опублікувало місцеве видання Mars Times. Після того, як туристку відтягли від хижака, її доставили в місцеву лікарню і наклали шви на плече.

За словами губернатора Червоного моря Амра Ханафі, туристка – у лікарні, і знаходиться в “стабільному стані”.

Відео: Напад акули на туристку в Марса Аламі (YouTube/mars times)

За даними Masr Times, дайвінг в цьому районі був заборонений на три дні губернатором Ханафі. Також був створений комітет для розслідування можливих змін у поведінці акул в цьому районі.

Марса Алам вважається одним з найбільш привабливих для дайверів курортів завдяки недоторканому підводному світу. Це місце залишалося доступним для пірнання в той час, коли дайвінг без ліцензії був заборонений біля курорту Шарм-ель-Шейх.

Після нападу акули на українських туристів 25 жовтня в Шарм-ель-Шейху голова Агентства з охорони природи Міністерства навколишнього середовища Мохамед Салем повідомляв, що акули, які природним чином мешкають в Червоному морі, є морськими хижаками та наносять серйозні травми при нападі.

“В Єгипті є один із 30 найбільш відомих у світі видів акул, які нападають на людей”, – зазначив чиновник.

Повідомляється, що німецька туристка пірнала біля рифу, де зазвичай відзначають присутність цих хижаків.

Ще одна туристка постраждала від акули в Єгипті: що відомо про інцидент

Фото: Дайвінг – популярна розвага в Єгипті (pixabay.com)

Як убезпечити себе під час відпочинку

Туристів попереджають про небезпечні види розваг під час відпочинку. Екстремальні розваги потрібно проводити з досвідченими інструкторами в дозволених місцях. Також необхідно оформити спеціальну страховку, яка покриє лікування можливих травм.

Звичайне туристичне страхування не покриває заняття спортом у подорожі, відзначають в страхових компаніях.

Вирушаючи на відпочинок, можна придбати страховий поліс з урахуванням екстремального спорту – він може бути на 20-30% дорожчим за звичайне туристичне страхування, каже в коментарі РБК-Україна Леся Щербакова, виконавчий директор СК “Провідна”.

“Як правило, у 95-99% турагентств при продажу турів в Туреччину, Єгипет у страховку спорт не входить, і туристів навіть не питають, їм потрібно таке покриття чи ні. Тому в підсумку відмовляють у компенсації, страхова компанія відповідальності за такі випадки не несе“, – зазначає вона.

Поліс “зі спортом” передбачає покриття страхових випадків, якщо турист травмувався під час занять:

– лижі;

– рафтинг;

– дайвінг;

– стрибки з парашутом;

– парапланеризм.

“У разі вивиху в басейні, наприклад, то це травми, які покриває “класичне” страхування. Але спочатку у туриста візьмуть тест на алкоголь. Також страховка покриє й отруєння, високу температуру, апендицит, хірургічну операцію, перелом ноги, інфаркт, інсульт, маткову кровотечу. Покриє і випадки, якщо турист вибив око, порізав руку або ногу об корал”, – перерахувала страхові випадки експерт.