Що буде після щеплення вакциною CoviShield? Лікарі звернулися до українців

0
597
Healthcare cure concept with a hand in blue medical gloves holding Coronavirus, Covid 19 virus, vaccine vial

В Україні вакцинація проти коронавірусу триває вже майже три тижні (почалася 24 лютого), але уколи зробили лише 53 тисячі громадян. Украй низький порівняно з країнами Європи показник пов’язаний, зокрема, з острахом українців робити щеплення. Хоча про побічні ефекти повідомили менш як 1% імунізованих осіб.

Так звані грипоподібні симптоми можуть свідчити лише про те, що організм вибудовує захист від інфекції. Почервоніння, біль, набряк у місці уколу, біль у м’язах або суглобах і навіть незначне підвищення температури, які можуть з’являтися після щеплення, не становлять загрози здоров’ю і, як правило, проходять протягом короткого проміжку часу.

Не такий страшний CoviShield, як його малюють

Під час одного з брифінгів міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав, що наразі в країні не виявлено важких випадків після імунізації від коронавірусу.

У Центрі громадського здоров’я підтвердили, що так звані побічні ефекти після щеплень фіксуються приблизно в 0,8% випадків і являють собою лише незначні реакції організму людини.

Найбільш поширені побічні ефекти після імунізації:

  • почервоніння, біль, набряк у місці введення препарату;
  • алергічні реакції;
  • підвищення температури до 37-38,5 градусів на декілька годин;
  • головний біль;
  • біль у м’язах чи суглобах;
  • біль у животі;
  • збільшені лімфатичні вузли;
  • нудота;
  • відчуття втоми;
  • безсоння;
  • запаморочення.

“Це так звані грипоподібні симптоми. Після вакцинації вони проявляються у невеликого відсотка щеплених. Зазвичай це очікувана ситуація після будь-якої вакцинації, що минає за кілька днів після щеплення. Якщо є відчуття дискомфорту, варто звернутися до сімейного лікаря чи терапевта по рекомендації”, – пояснив лікар-невролог Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова Вадим Пашковський.

“У мене не було сумнівів, чи варто вакцинуватися. Почуваюся чудово. З побічних ефектів – ввечері було відчуття, ніби крутить суглоби та м’язи. Я випив ліки, і проблему було вирішено. На мій погляд, у нас дивне ставлення до вакцинації: обговорюють процедуру і бояться побічних ефектів, але водночас забувають про кількість померлих. У багатьох пацієнтів, які перенесли коронавірус у легкій формі, потім спостерігаються ускладнення, зокрема, з боку нервової, серцево-судинної системи. Тому ризики від інфекції істотно перевершують можливі ризики від вакцинації”, – зазначив Пашковський.

“Важливо бути захищеним. Я не хворів на коронавірус до цього, і не маю бажання хворіти в майбутньому, тому що знаю, який може бути перебіг цього захворювання, які наслідки. Саме через це два тижні тому я вакцинувався”, – сказав медик.

“Нічого не було. Хіба що неприємне відчуття у місці введення препарату, але це є абсолютно нормально після уколу. Не було ані підвищення температури, ані інших небажаних ознак чи явищ. Серед моїх колег були такі, у яких підвищувалася температура до 38 градусів упродовж наступної доби після введення вакцини, але в подальшому все було добре”, – додав Карабиньош.

“Зі 160 наших співробітників 70 (медсестри, лікарі) – вже імунізувалися 10 березня. Вакцини ще залишалися, щоб вони не пропали, ми запросили консультантів із кафедри інфекційних хвороб. Разом щепили 80 осіб. Я особисто почуваюся дуже добре, жодних скарг, але приблизно у 10% колег було підвищення температури. Наразі все гаразд”, – зазначила директорка Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ Олександра Бурда.

Медикиня пояснила, що чимало співробітників закладу перехворіли на коронавірус, і їм рекомендують щепитися не раніше ніж через 3-6 місяців, залежно від рівня антитіл.