«Ці люди проходили таємне «сито» партійно-номенклатурного відбору»: Ніцой про нардепів

0
595

Історик та політолог Андрій Ніцой розказав, яким чином новим людям вдалось стати народними депутатами у 2014-му році

Про це він розповів у коментарі «Вголосу».

«Основною причиною того, що за них проголосували, був запит на злам системи і розчарування у тому, що традиційні політики і партії не знищили цю систему за період після Помаранчевої революції. Тому цей скепсис до традиційних політичних інституцій і розчарування у ньому зумовили те, що люди прагнули побачити будь-кого нового, в кого можна було б повірити.  Крім того, у суспільній свідомості Віктор Янукович і його президентство на той момент розцінювались як логічне продовження невдачі Ющенка і поразки ідей Помаранчевого майдану», – пояснив Андрій Ніцой.

«От ця сукупність факторів і призвела до того, що «майданні» люди, які виступали зі сцени у 2014-му році, пробились до влади. Хто помітний і сподобався людям своїми рішучими закликами (як, наприклад, Парасюк), на того люди і звернули увагу. Інший варіант – якщо людина постраждала на Майдані: побили Тетяну Чорновол – вона відразу героїня, ледь не Жанна д’Арк. Нібито боролася з корупцією під час громадської діяльності , значить зробимо її ким-небуть по боротьбі з корупцією. Побили Дмитра Булатова з «Автомайдану» – став міністром молоді та спорту. Тобто, найменш помітний вчинок вже заслуговував, щоб за людину проголосували», – додав історик.

«А вже тоді ці люди проходили таке собі таємне «сито» партійно-номенклатурного відбору. Оця «сцена Майдану» потім закривалась у своїх теплих офісах і там проводила своєрідний кастинг з цими героями. Ті, хто вписувався у їхні лекала, на того вдягали «костюмчик» міністра, заступника міністра, депутата і так далі. Ті, хто не вписувався, так і залишались у розряді активістів», – резюмував він.