Українка назвала найпопулярніші вакансії після карантину

0
740

Тетяна Зелінська, яка живе в Норвегії, каже, що криза і карантин суттєво вплинула на ринок праці в Норвегії. Багато закладів закрились або скоротили співробітників. Проте, іноземці можуть знайти роботу у тих галузях де не працюють місцеві.

“Найпопулярніші вакансії для іноземців: прибирання, поміч на кухні, робота офіціантом. Також популярна робота на будівництві та у фермерських осподарствах. Дуже ціняться професіонали айтішники, інженери, архітектори. Колись було легко знайти роботу тут особам з сільськогосподарською освітою, так як фермерів багато, а робочої сили мало. Сама особисто знаю людину, яка сюди виїхала, щоб допомагати на фермі, а згодом перетягнула і сім’ю. Тобто такі варіанти працюють. Постійно потрібні працівники на рибзаводи чи фабрики. Але зазвичай їх шукають на вже і ніхто не буде чекати іноземців”, – каже Тетяна.

“Норвегія не є країною Євросоюзу, а лише знаходиться в Шенгені, тому закони притаманні країнам ЄС не завжди співпадають з місцевими. Тому вирватися сюди на заробітки іноземцям дуже і дуже нелегко”, – каже українка.