Українці назвали причини, чому країна погано розвивається — опитування

0
647

Більшість українців вважають, що події в Україні розвиваютьсянеправильно. Таку думку висловили 68,5 відсотка респондентів, які взяли участь у соціологічному опитуванні Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Про це повідомляє DW, пише Сьогодні

Результат опитування в цифрах

Лише 17 % українців думають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку. Результати дослідження майже не відрізняються від тих, що були рік тому (67 та 16,5 відсотка відповідно). Але вони суттєво гірші, ніж у грудні 2019 року. Тоді 44 % українців вважали, що події розвиваються у правильному напрямку, а 36 % — ні.

12 % респондентів повідомили, що “все не так погано і жити можна”. 39 % наголосили, що “терпіти нинішнє становище вже просто неможливо”. 44,5 % опитаних розповіли, що “жити важко, але можна потерпіти”.

Думка українців

За даними соціологів, серед опитаних, у яких не вистачало грошей навіть на найнеобхідніше, 63,5% сказали, що не можуть терпіти цю ситуацію, і лише 4% сказали, що все добре.

Однак серед респондентів з високим рівнем доходу 34% обрали «непогану» відповідь. 23,5% цієї групи також сказали, що нинішня ситуація є нестерпною. Крім того, є суттєві відмінності у відповідях респондентів різних вікових груп: люди похилого віку більш песимістичні.

Так, 22% молодих людей (від 18 до 29 років) вважають, що все не так погано, а 27% вважають, що це неможливо терпіти. Половина респондентів віком від 60 років негативно оцінили цю ситуацію, а 6% – позитивні.

За оцінками соціологів, найбільш песимістичні жителі півдня та сходу України – 48% та 45% респондентів відповідно обрали найбільш негативну відповідь. На заході такої думки дотримувалися 35,5% респондентів, а в середньому – 33%.

Найбільша проблема

За словами громадян, найсерйознішими проблемами в Україні є військовий конфлікт на сході країни (так зазначили 66% респондентів) та підвищення тарифів на комунальні послуги (65%). Серед інших проблем – низькі зарплати та пенсії (61%) та зростання цін на основні товари (54%).

При цьому лише 5% українців заявили, що з початку 2019 року їхні сімейні фінанси покращилися. Більшість (55,5%) заявили, що ситуація погіршилася, ще 36% сказали, що ситуація не змінилася.