Українці в Римі закликали італійський парламент визнати Голодомор геноцидом

0
529

Українська спільнота у Римі вкотре звернулася до парламенту Італії з вимогою визнати Великий голод в Україні 1932-33 років актом геноциду та запровадити вивчення цієї теми у місцевих школах.

Як повідомляє Радіо Свобода, українці зачитали своє звернення до італійських депутатів під час поминальної акції жертв Голодомору. 29 листопада на центральній площі Венеції біля руїн Стародавнього Риму зібралася майже сотня активістів громади.

Під час акції лунали молитви, жалобні пісні, діти із запаленими свічками читали вірші. Подібні мітинги-реквієми українці Риму проводять в листопаді щороку із закликом до влади Італії приєднатися до держав, які вже визнали геноцидом Голодомор в Україні 1932-33 років.

“Офіційно в Італії проживають майже 250 тисяч громадян України, багато з них є нащадками потерпілих внаслідок Голодомору, багато українців мають італійське громадянство, це громадяни, які працюють в країні для добробуту її суспільства, сплачуючи податки”, – йдеться у відкритому листі українців.

Спільнота закликала обидві палати італійського парламенту взяти до уваги цей факт та визнати штучний голод 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу та ухвалити спеціальну резолюцію. Також українці просять засудити радянський режим під керівництвом Йосипа Сталіна, та сприяти долученню документів про Голодомор до навчальних програм італійських шкіл, щоб поширювати знання про трагедію з метою не допустити подібного у майбутньому.

Голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький, розповідаючи про історію викриття трагедії Великого голоду, нагадав, що саме італійські дипломати у травні 1933 року повідомляли урядові про винищення голодом українських селян.

“Однак у тодішній Італії на догоду Москві про це не говорили вголос, як і нині мало говорять про російсько-українську війну, що сьомий рік триває на сході України”, – зазначив він.

Італія належить до країн, які в офіційних зверненнях засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом або вшанували пам’ять його жертв. Утім, наразі геноцидом штучний голод офіційно визнили лише 17 країн.

Громадськість в країні щороку більше дізнається про минулу трагедію українського народу, здебільшого завдяки італійським науковцям, публіцистам та діячам культури. Цього року вийшов друком перший художній роман італійського автора Руджеро Д’Алессандро “Голодомор. Весна в Україні”, а раніше були надруковані кілька історичних досліджень італійських науковців. Найвідоміше з них – “Листи з Харкова. Голод в Україні та на Північному Кавказі у повідомленнях італійських дипломатів 1932-1933 років”, автор якого знаний дослідник історії СРСР Андреа Граціозі.