Українцям за кілька тижнів перерахують пенсії: хто отримає на 660 грн більше

0
45

В Україні внаслідок індексації прожиткового мінімуму з 1 грудня збільшать розмір максимальної та мінімальної пенсії. В результаті близько 1,5 млн українців отримають збільшення близько 66 грн. Максимальна надбавка становитиме 660 грн., вона торкнеться тих, хто й зараз отримує пенсію у розмірі понад 20,2 тис. грн.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL.Бюджет розробляли ще минулого року, коли вважали, що розмір інфляції буде на рівні 6,2%. І таке незначне підвищення пенсій мало компенсувати зростання цін. Однак повномасштабна війна внесла свої корективи – інфляція буде близько 30%, але на підвищення пенсій на 30% у бюджеті грошей немає.

Збільшення на 66 грн отримає приблизно 1,5 млн осіб, розповідає OBOZREVATEL старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. “Це підвищення відчують лише люди, які сидять на прожитковому мінімумі. Таких залишилося дуже мало. У нас були зростання, пов’язані з віковими добавками. Таких людей, у яких пенсії на прожитковому мінімумі, це 1,5 млн осіб”, – зазначає експертка.

Середня ж пенсія, за даними Пенсійного фонду, становить 4539,3 грн. Ті українці, які й зараз одержують більше ніж 2093 грн, грудневого підвищення на собі не відчують. Або збільшення буде незначним. Так, разом із прожитковим мінімумом також на 6,6 грн збільшать надбавку за стаж понад норму.

“Підвищення зачепить невелику кількість пенсіонерів. Це люди з інвалідністю, пенсіонери внаслідок втрати годувальника, люди з невеликим стажем, які отримували мінімальну зарплату. Зараз важко орієнтуватися в цифрах. Це якщо орієнтуватися на цифри, які були до початку війни”, – каже Ткаченко.