Видають кисень по черзі: названо одну з найголовніших проблем українських лікарень

0
562

У лікарнях України є проблема з кисневими станціями, які вчасно не модернізували і не збільшили їх кількість.

Про це розповіли українські медики, пише Апостроф

“Раніше основними споживачами кисню у нас була реанімація. В реанімації всього шість ліжок, а у нас госпіталь зараз на 120 ліжок”, – розповіла лікар-інфекціоніст Києво-Святошинської ЦРЛ Ольга Вознюк.

Медики підкреслюють, що раніше модернізацією кисневих станцій ніхто не займався. Не відбувалося це навіть тоді, коли коронавірус вже був в країні.

“А цим потрібно було займатися ще тоді, коли не було такої потреби по всій Україні. Якщо в Чернівецькій області у нас була проблема з киснем ще в березні-квітні, то Київ в квітні навіть не думав про це. Якби ще навесні влада думала про модернізацію кисневих станцій і збільшення їх кількості, то зараз проблема не стояла б так гостро”, – зазначила лікар-інфекціоніст з Чернівців Ольга Кобевко.

Зараз влада і медики спохватилися, активно виділяються гроші на О2. Однак пацієнтів, яким потрібний кисень, стало в рази більше.

Але також відзначають не тільки фінансвую сторону даної проблеми. Експерти кажуть, що в країні дефіцит фахівців, які можуть модернізувати кисневі станції або зробити розведення. Крім того, не вистачає і обладнання.

“Так, балонів докупили, але для того, щоб був достатній тиск в системі на 120 ліжок, потрібна кріоцістерна для кисню. Купити її складно. Такі кріоцістерни роблять в Китаї. Наша лікарня, звичайно, замовила, але поставка буде, можливо, 25 грудня. А можливо і ні…”- сказала Вознюк.

Через ці проблем пацієнти з коронавірусом в лікарнях змушені отримувати кисень по черзі.

“У нас було всього 4 точки дотації кисню на 90 пацієнтів. І не раз так траплялося, що коли вночі комусь ставало погано, з числа пацієнтів, які не перебували на кисневій підтримці, доводилося серед ночі забирати маску у тих хворих, які були на точці дотації”, – зазначила Кобевко.