Вислизає від антитіл: Голубовська поділилася про небезпеку “Дельти” та як уберегтися

0
496

Штам коронавірусу “Дельта” має близько 15 різних мутацій, якщо порівняти із початковим вірусом, дві з яких і сприяють тому, що він уникає антитіл, як природних, так і надбаних після вакцинації. Мутація P681R живе за принципом “прилипання” вірусу до клітин особи, і є каталізатором для утворенню синцитію, який можна обізвати “фабрикою з виробництва клітин”.

Про це 24 липня проінформувала інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська у своєму Facebook.

Чому “Дельта” вислизає від антитіл

“Здатність Delta утворювати синцитії допомагає йому вислизати від імунної системи і тому, цей вірус є в рази небезпечнішим. У процесі відтворення віруси шкодять клітинному апаратові і роблять свої копії, які, після відмирання клітини, потрапляють в міжклітинний простір і тільки там піддаються атаці нейтралізуючими антитілами”, – зауважила лікарка.

Коли клітини схрещуються в синцитій, вірус штаму Delta, що перебуває всередині організму, уникає дії антитіл, а ще – частково тікає від антитіл, що утворюються у відповідь на вакцинацію. Найбільше такий ефект помітний у літніх людей.

“Дельта” у пацієнта може приносити більшої шкоди тканинам і органам, особливо легеням

Як себе убезпечити

Лікарка закликала не ставитися до загрози через небезпечний штам легковажно, і дала декілька порад, як можна запобігти негативним наслідкам у разі зараження:

  • вакцинуватися, щоб “наростити” імунітет;
  • першочерговість у вакцинації треба віддавати неімунним, а саме це стосується груп ризику;
  • після вакцинації постарайтеся не виходити у людні місця, носіть маски – особливо протягом першого тижня, тому що ви залишаєтеся вразливі до інфікування;