Український варіант боротьби з коронавірусом є правильним – Рубан

0
611

Олег Рубан, начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в місті Києві розказав про ситуацію із коронавірусом у столиці

Про це повідомляє Громадське.

Коронавірус із нами – назавжди» – Олег Рубан

Що ви можете сказати про перебіг карантину зараз у Києві?

Олег Рубан: “Цифри дійсно лякають. Що стосуються України, то ситуація повністю відповідає природним властивостям даного збудника. ми плануємо навчитися жити з коронавірусом, тому що він з нами назавжди і нікуди не піде. Він може піти, лише змінивши свої властивості або при проведенні вакцинації, або при формуванні колективного природного імунітету в людей – 60-80 % людей повинно зустрітися з даним збудником.

Я в масці тому, що в закритих приміщеннях максимально передається даний збудник. 80 % населення можуть переносити безсимптомно, але бути носієм і бути активним джерелом інфекції. Вже встановлено за результатами лабораторних досліджень, що вже зустрілися зі збудником близько 150 тисяч населення. Вони перехворіли безсимптомно або були невеликі клінічні ознаки. Сьогодні по Києву зафіксована цифра клінічно підтверджених випадків 15 тисяч, це в 10 раз менше ніж реальна цифра.

Що стосується профілактичних заходів, то вони розроблені по кожній сфері бізнесу, по кожній організації. Встановлено, що даний збудник передається максимально в закритих приміщеннях, де не дотримуються умови мікроклімату”.

Чому ми не повертаємось до жорсткого карантину за таких показників, як у березні?

Олег Рубан: “Можна сказати на сьогодні, що ніякого жорсткого карантину впроваджувати не потрібно. Медичні працівники вже навчились, як боротись з даною проблемою, епідеміологи знають як протидіяти інфекції.

Що стосується березня — жодна країна не була готова до такого, український варіант боротьби з коронавірусом є правильним. У шведському варіанті вони мають той ліжко-фонд, яки забезпечував навантаження людей зі захворюванням на коронавірус. Кожен регіон сьогодні розраховує ці ліжка і основний показник безпеки регіону — це забезпечення того ліжкового фонду, який утримує той пул людей, які перехворіють важкими і середніми формами хвороби.

Що стосується метро, то воно не знаходиться в топі передачі інфекції — там дуже хороша вентиляція, навіть у вагоні. Повинна бути обов’язково маска, тому що це знижує ризик інфікування, антисептики обов’язково. Також потрібна соціальна дистанція”.

Що відомо про вакцини, які розробляються зараз?

Олег Рубан: “Провідними установа вами світу розробляється близько 150 вакцин, деякі вже пройшли випробування. Там дуже багато етапів, але за найбільш оптимістичними прогнозами вакцина має бути не раніше березня наступного року.

По Києву щодня проводиться робота щодо підготовки ліжкового фонду. Відповідно до розрахунків, які повинні забезпечити той пул хворих з важкими і середніми формами, повинно бути підготовлено порядку 3 тисяч ліжко-місць, фахівців і лікарень. Це у нас буде до листопада — жовтня в місті Києві. Що стосується Швеції, то у них дійсно були ліжка, які могли прийняти хворих. Природний менталітет Швеції — це соціальна дистанція постійна, вони знаходяться на дистанції постійно, тому там реєструвалися спалахи у великих будинках для літніх людей. В Україні впроваджений правильний спосіб боротьби, єдине — велика проблема з ліжко-фондом по Україні”.