Українцям платитимуть другу пенсію, її можна буде передати у спадок: у Мінсоці озвучили деталі

0
172

В Україні 2023 року розпочали процес запуску накопичувальної пенсійної системи. Вона передбачає, що всі працюючі українці сплачуватимуть додатковий внесок на особистий накопичувальний рахунок.

У результаті по досягненні пенсійного віку можна отримувати відразу дві виплати, – пише OBOZREVATEL.

Як розповіла в ефірі телемарафону перший заступник міністра соцполітики Дар’я Марчак, накопичувальну пенсію можна буде передати у спадок. “Тобто незалежно від того, як розвиватиметься ваше життя – це вже ваші гроші, на які маєте право тільки ви”, – повідомила Дар’я Марчак.

Зазначимо, точних термінів запуску накопичувальної пенсійної системи у Мінсоці не називають. В Україні обговорюють накопичувальну пенсійну систему вже багато років. Однак у результаті таке рішення досі не запроваджено. Головна проблема: як примножити зібрані гроші та зберегти їх від інфляції в умовах різкого зростання цін та відсутності всього спектру надійних інструментів інвестування (зокрема слабкого фондового ринку).

Раніше в Мінсоці підрахували, що якщо запровадити накопичувальні пенсії, то співвідношення зарплати до пенсії може збільшитися з 29 до 45%. Тобто, якщо зараз українець із зарплатою в 10 тис. грн на пенсії може отримати 2,9 тис. грн, то після реформи ця сума може збільшитися до 4,5 тис. грн. Важливо зазначити, що накопичення на другу пенсію має відбуватися протягом усього періоду роботи. Тобто ті, хто вже отримує пенсії, або незабаром вийде на заслужений відпочинок, реформу не помітять.