“Укрпоштою” відправили 8 мільйонів бджіл, всі комахи загинули: деталі

0
73

Трагедія сталася вчора, 11 травня. Бджолярі з Іршави та Виноградова відправили “Укрпоштою” спеціальні коробки з бджолами, маткою і розплодом до замовників.

Про це написав Віталій Глагола,журналіст, на своїй сторінці у Facebook

"Укрпоштою" відправили вісім мільйонів бджіл: комахи загинули

За словами кореспондента, 400 спеціальних пакетів працівники «Укрпошти» доправляли у звичайній вантажівці Hyundai. Через брак кисню та отворів для провітрювання усі бджоли, що перебували у вантажівці померли. Трагедію зафіксували в Ужгороді за кілька годин після відправки.

Бджолярі звернулись до поліції і планують судитись із «Укрпоштою». Ціна усіх відправлених поштою бджіл на ринку становить близько 500 тисяч гривень.

«Вони просто запарились у тій вантажівці без кисню і під розпеченими металом. Вони ж живі — це не просте відправлення. Бджолам теж потрібен кисень, а тут він був відсутній, ще й у спеку. У мене серце розривається від побаченого вчора. Справа не лише у матеріальних збитках — бджіл дуже шкода», — сказала одна із пасічниць Марія Лендел.

На запитання журналіста про те, чи є окрема процедура перевезення бджіл, Ігор Смілянський, гендиректор «Укрпошти» відповів прямо — немає.

«Мені шкода, що так трапилось, але ми ніколи не мали пеціальної процедури перевезення бджіл, особливо з киснем. Уявіть, скільки б вартувало обладнання траків цією технікою лише для кількох тисяч посилок».

В той же час Смілянський наголосив, що «Укрпошта» щороку пересилає безліч посилок із бджолами і досі таких випадків не було.

Фото з відкритих джерел